Przyjemność erotyczna kobiet

16 grudnia 2021

Przyjemność erotyczna kobiet

Często dostaję od Was pytania dotyczące seksu

Fizjoterapeuta kobiecy pomaga w przypadku bólu i napięcia, ale czy może wypowiedzieć się w sprawie przyjemności erotycznej? Między nami to bardziej właściwe byłoby zapytanie seksuologa lub edukatora seksualnego, ale spróbuję trochę połączyć moją wiedzę o mięśniach i anatomii z wiadomościami z różnych warsztatów o tematyce erotycznej.

To na początek trochę anatomii

Mięśnie. Pod wargami sromowymi przebiega mięsień opuszkowo-gąbczasty. Otacza on pochwę, zamyka ją i cewkę moczową. To jest niewątpliwie mięsień przyjemności kobiet, ale i mężczyzn. U panów tworzy on sklepienie penisa- to on pompuje krew do penisa w czasie wzwodu (tak skrótowo to ujmując). U kobiet tak samo- pompuje krew, ale gdzie? Do warg sromowych i łechtaczki (a łechtaczka dostanie własny akapit). Poniżej tego mięśnia mamy jeszcze mięsień poprzeczny krocza, który podnosi przedni trójkąt dna miednicy do góry.

Jak ćwiczyć te mięśnie?

Pierwszy delikatnie zamykając pochwę- jakbyś chciała ugryźć pochwą truskaweczkę na swojej dłoni. Drugi mięsień podciąga do góry. Wyobraź sobie tampon w pochwie, który zaczyna Ci wypadać i spróbuj podciągnąć go do góry. To nie są duże ruchy, raczej delikatne napięcia mięśni. Parcie jest zabronione- wiele kobiet wywołuje parcie, żeby dać partnerowi więcej przyjemności, ale jest to zgubne. Ćwiczenie tych mięśni w męskiej odsłonie nosi nazwę „żółwik”- chowaj główkę…

Łechtaczka

O! I tu zaczynają się schody, bo wiele osób uważa, że to taki miniaturowy penis. Ale ten guziczek, który nazywamy łechtaczką to tylko wierzchołek góry lodowej! Otóż łechtaczka jest pod mięśniem opuszkowo-gąbczastym, ma tam swoje ciała jamiste. To takie komory, do których właśnie jest pompowana ta krew w podnieceniu. Zabawa polega na tym, że mężczyźni chcą sprawiać swoim partnerkom przyjemność i pocierają nam ten koniuszek łechtaczki… Ał! To nieprzyjemne.

U kobiet to nie działa na tarcie!

Kobiety podnieca nacisk. I to nie samego tego koniuszka, ale całej łechtaczki, która jest pod mięśniem i po bokach pochwy. Penetracja jest dla kobiet przyjemna właśnie przez ten ucisk na ciała jamiste. Oczywiście sama pochwa jest też unerwiona, ale nie tak bardzo jak łechtaczka. Podobno łechtaczka ma dwa razy więcej zakończeń nerwowych niż penis. To ciekawe!

Następnym punktem będzie zgranie ruchu i napięć mięśniowych dna miednicy

W naszym społeczeństwie kreuje się popularność facetów-macho. I nasi mężczyźni chcą być dla nas „macho” i robią dla nas to, co przyjemne dla nich. Do tego często „edukujemy” się w tej sferze z filmów porno, a seks nie do końca tak wygląda. Choć są różne fantazje i każdy ma do nich prawo. Jeśli chodzi o damskie dno miednicy, to te mięśnie napinają się szybko, ale rozluźniają powoli. Trudno poruszać nimi w szybkim tempie. To raczej wygląda jak fala- szybsza do przodu i cofająca się powoli.

Nie jestem seksuologiem

Nie dzielę się tu też własnym erotycznym doświadczeniem. Zebrałam tylko trochę informacji o anatomii i sposobie funkcjonowania mięśni dna miednicy i narządów okolicznych w trakcie współżycia. Bawcie się dobrze!