Bielizna menstruacyjna, nie tylko w czasie miesiączki!

22 listopada 2021

Czym jest bielizna menstruacyjna?

To specjalnie przygotowane majtki, skonstruowane tak, żeby chłonąć wilgoć, ale nie przepuszczać jej na zewnątrz. Warto kupować bieliznę produkowaną w Polsce! Rynek jest zalany tanimi podróbkami, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Kto testował?

Ja, gdzie mam potwornie wrażliwą skórę.

Odparzam się myśląc o wilgoci. Bałam się też uczucia, że noszę pieluchę a nie majtki. Nic takiego się nie zadziało, skóra gładka, odczucie jak w normalnej bieliźnie. Dały radę. Uwaga! Jestem szalona, więc postanowiłam polać je również moczem, który ma przecież bardzo intensywny zapach. Dały radę! Nic nie przeciekło, po kilku godzinach nadal nie było czuć zapachu.

Jedna para poszła do nastolatki z Zespołem Aspergera.

Ona ma kłopoty z ogarnięciem zmian i wyrzucania środków higieny osobistej. Podpaski, pomimo tłumaczeń i próśb często lądowały w toalecie. Do tego dziewczynka ma dużą potrzebę ruchu, bardzo lubi leżeć z nogami w górze. I dały radę!!! Cały dzień bez przecieków.

Dla kogo?

Nie są przeznaczone na duże krwawienia. Tu trzeba będzie przebrać gatki po kilku godzinach, przy mniejszych dają radę nawet przez 12 godzin. Nie będą też dobre na początek połogu, bo odchody połogowe jednak musimy częściej przebierać. Później w połogu dadzą Ci komfort.

Będą wspaniałym rozwiązaniem, jeśli nie masz wielkich krwawień. Serio. Żadnych zapachów, prawie nie czuć wilgoci. Nawet 12 godzin komfortowej ochrony.

Są wybawieniem dla pań z nietrzymaniem moczu! Oczywiście nie są rozwiązaniem zastępującym ćwiczenia. Co to to nie. Ale kupujesz sobie kilka par majtek i nie masz więcej wydatków z wkładkami. No i to jest rozwiązanie ekologiczne. Niektóre moje pacjentki używają 10 wkładek dziennie. Wiecie ile to plastiku?

Są najlepszym prezentem dla nastolatek. Tak uważam. A jeśli dorastająca panienka ma zaburzenie, to nie wyobrażam sobie fajniejszej opcji.

To rozwiązanie zostanie ze mną na długie lata. Jestem tego pewna, bo jakość ich wykonania jest wysoka. Producent pisze o 5 latach. Zobaczymy 😉