Opis wizyt i zajęć

Konsultacja

Wizyta do 45 minut, podczas której badamy wielkość rozejścia kresy i ustalamy plan naprawczy- nauka wykonania ćwiczeń, zasady utrzymania postawy ciała, taping kresy. Ogólna edukacja w przypadku rozejścia mięśni brzucha.

Pierwsza wizyta poporodowa

Wizyta trwa około 45 minut. W tym czasie badamy brzuch- ocena wielkości i jakości rozejścia oraz pracy mięśni, badanie blizny (jeśli jest), ocena mięśni dna miednicy i obniżenia narządów. Nauka pracy mięśni brzucha i dna miednicy, nauka mobilizacji blizny, taping (jeśli jest potrzeba), edukacja o postawie ciała i sposobie wykonywania różnych czynności dnia codziennego. Nauka wykonywania pierwszych ćwiczeń.

Pierwsza wizyta poporodowa domowa

Wizyta trwa do 1,5 godziny. W tym czasie badamy brzuch- ocena wielkości i jakości rozejścia oraz pracy mięśni, badanie blizny (jeśli jest), ocena mięśni dna miednicy i obniżenia narządów. Nauka pracy mięśni brzucha i dna miednicy, nauka mobilizacji blizny, taping (jeśli jest potrzeba), edukacja o postawie ciała i sposobie wykonywania różnych czynności dnia codziennego, pierwsze ćwiczenia młodej mamy, ocena dziecka i nauka stymulacji jego prawidłowego rozwoju w danym okresie życia. Tu również ocenimy i poprawiamy sposób noszenia dziecka i pozycję podczas karmienia.

Terapia blizny

Praca z blizną- po cesarskim cięciu, pęknięciu lub nacięciu krocza, pooperacyjne. Wykonuję pracę manualną, jeśli jest taka potrzeba korzystam z możliwości suchego igłowania lub terapii IASTM.

Terapia nietrzymania moczu/ Terapia w obniżeniu narządów

Wizyta 45 minutowa polegająca na ocenie wydolności mięśni dna miednicy, edukacji czynności tych mięśni, ćwiczeniach świadomości czucia ciała, korekcji błędów w czynnościach dnia codziennego. Ustalamy plan rehabilitacji i ilość ćwiczeń w każdym okresie czasu pomiędzy kolejnymi wizytami. W czasie wizyty możliwy jest trening z użyciem EMG Biofeedback.

Trening emg biofeedback

Trening z urządzeniem emg- sonda dopochwowa przekazuje na bieżąco stan napięcia Twoich mięśni, dzięki temu uczysz się prawidłowo je napinać i rozluźniać. Zgodnie z wynikami obliczamy najlepszy rodzaj treningu w Twoim przypadku.

Przygotowanie do porodu

Wizyta 1 godzinna, w każdym momencie trwania ciąży, indywidualna lub z partnerem. W przypadku wizyty indywidualnej uczymy się ćwiczeń w czasie porodu w różnych pozycjach. Wizyta z partnerem to przygotowanie osoby towarzyszącej do pomocy w czasie porodu- nauka masażu, wspomaganie pozycji i ruchu rodzącej, ćwiczenia rozluźniające.